Jelentkezés az oviba

Óvodai felvétel

Jelenleg (2024. április végéig) azoknak a gyerekeknek a felvétele folyik, akik 2024. augusztus 31-ig betöltik 3. életévüket. Várjuk a gyerekek és szülők jelentkezését a nyílt napra mind a Puskás Tivadar úton lévő, mind a Kossuth utcai óvodáinkban!

Érdeklődés esetén vegyék fel velünk a kapcsolatot a 06/70/3281514-es telefonon vagy az oromhir.iskola@gmail.com e-mailen.

Év közbeni óvodai átvétel

A szülők gyermekük óvodai felvételét, átvételét bármikor kérhetik, az óvodai felvétel folyamatos.

A gyermek igénybe veheti az óvodát, amikor

• elmúlt 2, 5 éves,
  • szobatiszta, óvodaérett,
  • egészséges,
  • másik óvodából átvétel esetén a ki-ill. beiratkozás megtörtént.

A felvétel menete:

1. Az érdeklődő szülők az intézményvezetővel felveszik a kapcsolatot a 06/70/3281514-es telefonon vagy az oromhir.iskola@gmail.com e-mailen.
  2. Egy közösen egyeztetett időpontban a szülők és a gyermek bejönnek az óvodába egy ismerkedő beszélgetésre, találkozásra.
  3. Amíg az intézményvezető bemutatja az óvodát a szülőknek és tájékoztatja őket az óvoda működéséről, addig a gyermek az óvodai csoportban tölti az időt. Ennek célja, hogy a gyermek megismerhesse a leendő csoportot és az óvoda is a  leendő óvodást.
  4. A találkozás után, az óvodapedagógusok véleményének kikérésével,  az intézményvezető dönt a felvétel felől.
  5. A szülőket az intézményvezető értesíti a felvételi döntésről.